Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-27 13:11
Bracia Kapucyni / Justyna Jarosińska/Gość Niedzielny Lubelski

Lublin: Z kulturą do Nieba

Październik we Franciszkańskim Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej

Autor/źródło: ks. Rafał Pastwa/Foto Gość

Rusza ósma już edycja projektu realizowanego przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie, zatytułowanego "Z kulturą do Nieba".

Projekt "Z kulturą do Nieba" jest już znaną marką w Lublinie. Od kilku lat Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka organizuje dla swych parafian, ale także dla mieszkańców całego miasta, spotkania z kulturą.

Pomysł, by w miejscu, gdzie oprócz kościoła jest amfiteatr, sale dla różnych wspólnot, kawiarnia oraz boisko sportowe w ogrodzie klasztornym, stworzyć swojego rodzaju centrum kultury, narodził się kilka lat temu. - Chcieliśmy promować kulturę chrześcijańską w szerokim znaczeniu i jednocześnie stworzyć miejsce, które by miało własny profil kulturalny związany z Kościołem katolickim. Mimo że działające przy konkretnej parafii, miało być otwarte na całą lubelską społeczność - podkreśla proboszcz parafii o. Waldemar Grubka.

Już 1 października Centrum zaprasza na niezwykły spektakl "Życie zwyczajne Siostry F." w wykonaniu Teatru Pierwszego Kontaktu. 

22 października zaplanowano koncert zespołu "New Born Trio", a 23 października spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Superganem, który opowie o swych długodystansowych wędrówkach.

Jak co roku z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, tym razem 12 listopada, odbędzie się koncert patriotyczny zatytułowany "Polska to nasza Ojczyzna" w wykonaniu Chóru La Musica. Ostatnim wydarzeniem ósmej edycji projektu będzie spotkanie adresowane do dzieci - "Tańcobajka", które poprowadzi wodzirej Arkadiusz Jarosiewicz.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-09-27 11:47:35
miniaturka

Abp Gądecki: Św. Wojciech Dom Medialny, to dzieło prawdziwie wiekopomne!

26 września wieczorem Poznań świętował zwieńczenie obchodów 120-lecia jednego z najbardziej zasłużonych wydawnictw katolickich w Polsce: Drukarni i Księgarni św. Wojciecha, dziś obecnego na rynku jako spółka Święty Wojciech Dom Medialny.
2017-09-27 12:21:56
miniaturka

Uliczny Patrol Medyczny - nowy projekt pomocy dla osób bezdomnych i ubogich

Caritas Polska wraz ze Strażą Miejską m. st. Warszawy oraz Oddziałem Warszawskiego Stowarzyszenia Lekarze Nadziei zapraszają 29 września na konferencję prasową otwierającą nowy projekt pomocy dla osób bezdomnych i ubogich.
2017-09-27 13:03:54
miniaturka

Hierarcha z Bliskiego Wschodu: Chrześcijanie chcą wracać do Syrii!

- Najważniejszą sprawą jest dziś umożliwienie chrześcijanom powrotu do swego kraju, do swoich parafii i swoich rodzin - podkreślił biskup Aleppo z Syrii, Antoni Audo na kongresie ruchu Folleresau we Francji.
2017-09-27 13:20:49
miniaturka

Licheń. Spotkanie formacyjne organistów z diecezji włocławskiej

Pochylenie się nad przypadającymi w tym roku jubileuszami maryjnymi stanowiło główną część spotkania formacyjnego organistów z diecezji włocławskiej, jakie 25 września odbyło się w Licheniu Starym.
2017-09-27 13:55:09
miniaturka

Wiedeń: Bp Dec z pielgrzymką parlamentarzystów i samorządowców

Duszpasterstwo Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Świdnickiej zorganizowało w dniach od 22 do 24 września 2017 roku pielgrzymkę do Wiednia. Okazją były obchody 334. rocznicy odsieczy wiedeńskiej.
2017-09-27 14:20:38
miniaturka
play

Kraków: Zacznij śpiewać na cześć Pana! Trwają zapisy do Szkoły Kantorów

Szkoła Kantorów to studium muzyki liturgicznej przygotowujące do posługi muzycznej w Kościele. Prowadzi je Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie.